Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Астрономія, №. 70, c. 67-70 (2024)
АВТОМАТИЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ВІДЕО-СПОСТЕРЕЖЕНЬ МЕТЕОРІВ, НАКОПИЧЕННЯ СПОСТЕРЕЖНИХ ДАНИХ, ТА ОБРОБКИ РЕЗУЛЬТАТІВ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
Павло КОЗАК, канд. фіз.-мат. наук, ст. наук. співроб.
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна
Сергій СТАРИЙ, канд. фіз.-мат. наук
Інститут фізики напівпровідників імені В. Є. Лашкарьова НАН України, Київ
Абстракт
Вступ. Сучасні спостереження метеорів мають орієнтуватися на автоматизацію як процесу спостережень, так і на обробку спостережних даних. Кінцева мета спостережень метеорів полягає в представленні їх фізичних і кінематичних характеристик для наукової спільноти, включаючи фотометричні характеристики, а також елементи їх геліоцентричних орбіт.
Методи. Як правило метеорні спостереження проводилися не централізовано та випадково. У сучасному науковому світі цей процес поставлений «на конвеєр». Але при цьому слід зважати, яким чином організовувати метеорні спостереження та презентацію результатів їх опрацювання. Наразі існує ряд методів що дозволяють з більшою чи меншою ефективністю опрацьовувати результати спостережень, та організовувати в бази даних отримані результати.
Результати. В нашому випадку ми пропонуємо розглянути варіант багато-камерного поєднання для організації кількісних спостережень з метою накопичення даних, а також якісного підходу до розуміння фізики метеора – зокрема процесу нагрівання космічної частки, її фазових переходів та кінцевого випаровування.
Висновки. Використання автоматичних систем спостереження метеорів, а в перспективі і автоматичного опрацювання результатів спостережень дозволить перевірити ряд гіпотез щодо теорії фізики метеора, що буде важливим кроком до розуміння походження Сонячної системи.
Ключові слова
метеор, базисні спостереження метеорів, відео-спостереження, спостережна апаратура, накопичення та збереження даних, автоматизація процесу спостережень.
DOI: