Information for authors

Оплата за публікацію

Відповідно до Наказу № 194-32 та Положення про порядок надання Київським національним університетом імені Тараса Шевченка платних послуг із видання та реалізації навчальної літератури, методичних, науково-методичних, наукових, науково-технічних, періодичних видань, інших друкованих засобів масової інформації у Видавничо-поліграфічному центрі “Київський університет” запроваджується платна послуга з розміщення статей у наукових журналах серії “Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка”.

УВАГА! Оплата приймається лише після успішного рецензування та прийняття статті до публікації в журналі.

Вартість редакційно-видавничої підготовки статті становить 1 560 грн за 1 обл.-вид. арк. (40 000 знаків із проміжками). Орієнтовний обсяг статті — 0,5–1,5 обл.-вид. арк. (тобто 20 000 – 60 000 знаків із проміжками).

Від оплати звільняються:

  • студенти та аспіранти Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • науково-педагогічні та наукові співробітники Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • співробітники інших наукових установ, закладів вищої освіти, з якими Київський національний університет імені Тараса Шевченка уклав відповідні угоди про співпрацю за умови, що ці співробітники активно співпрацюють з редакцією журналу як рецензенти та/або члени редакційної колегії (є подання від редакції про участь у рецензуванні та/або у складі редакційної колегії).

 Члени редакційної колегії та рецензенти журналу, які працюють у наукових установах, закладах вищої освіти, з якими Київський національний університет імені Тараса Шевченка не уклав відповідних угод про співпрацю, мають право один раз на рік безоплатно опублікувати статтю за поданням головного редактора.

Якщо статтю підготували працівники Київського національного університету імені Тараса Шевченка чи установи-партнера у співавторстві з науковцями з наукових установ, закладів вищої освіти, з якими Київський національний університет імені Тараса Шевченка не уклав відповідних угод про співпрацю, то співавтор, який не є працівником Київського національного університету імені Тараса Шевченка чи установи-партнера, оплачує 1/2 або 1/3 вартості статті залежно від кількості авторів.

Політика відтворюваності наукових результатів

Відтворюваність даних є фундаментальним принципом у науковій методології. 

Відтворюваність — це “отримання cхожих результатів із використанням однакових вхідних даних; обчислювальних етапів, методів та кодів; умов аналізу” (National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine. 2019. Reproducibility and Replicability in Science. Washington, DC: The National Academies Press. https://doi.org/10.17226/25303).

Редакція наукового журналу “Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Астрономія” закликає авторів подавати набори даних і методологію дослідження в найбільш відтворювальний спосіб.

Підстави для відмови

  • Виявлено ознаки академічного плагіату.
  • Статтю вже було опубліковано в іншому науковому періодичному виданні (у тому числі електронному виданні та мережі Інтернет).
  • Статтю оформлено з порушеннями Рекомендацій для авторів.
  • Покликання на використані джерела, цитати не відповідають змісту статті.
  • Будь-які складники метаданих (контактна інформація) зазначено неповно або неправдиво.
  • Немає списку використаних джерел.

Корисні поради авторам

Як підготувати якісну статтю та успішно пройти рецензування?

Команда Координаційного центру з випуску серії наукових періодичних видань “Вісник Київського національного Університету імені Тараса Шевченка” готує та публікує матеріали з рекомендаціями для авторів щодо підготовки якісної наукової статті, успішного проходження рецензування тощо в розділі “Методичні рекомендації” (українською мовою) та “Methodological support” (англійською мовою) порталу наукової періодики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.  

Як правильно ідентифікувати статтю?

Найточнішу ідентифікацію статей з електронних журналів можна отримати, якщо зазначити унікальний ідентифікатор, який використовують практично всі провідні закордонні журнали для ідентифікації своїх статей (Digital Object Identifier – DOI). Якщо стаття має DOI, то це треба зазначати у списку використаних джерел.

Поширення та промоція

Просування Вашої роботи є важливою частиною постпублікаційного процесу. Від цього залежить видимість та цитування Вашої статті та журналу загалом. Редакція журналу сприятиме популяризації Вашої дослідницької роботи: через публікацію статті у відкритому доступі на вебсайті журналу, індексацію контенту журналу в наукометричних базах, інформування наукової спільноти про наукові статті на сторінці журналу в соціальній  мережі Facebook, розсилання друкованої версії журналу провідним бібліотекам України тощо.

Редакція журналу заохочує Вас опублікувати інформацію про статтю у своїх наукових мережах, соціальних медіях (ResearchGate, Twitter, Facebook, LinkedIn), ділитися статтею зі своїми колегами.

Виконання кількох простих кроків для просування Вашого дослідження може допомогти Вам збільшити цитування та розбудовувати й зміцнювати свою наукову репутацію.

  1. Поділіться своєю статтею у соціальних мережах:Twitter, Facebook, LinkedIn тощо). Ми рекомендуємо вам позначати корпоративний обліковий запис журналу, наприклад, Twitter: @_________) та/або окремий обліковий запис FB журналу (@_______), щоб ми потім також могли ділитися Вашою статтею та рекламувати її.
  2. Надішліть покликання на свою статтю колегам із Вашої галузі.
  3. Створіть або налаштуйте свій профіль на академічних платформах для обміну дослідженнями (SciProfiles, ResearchGate, Academia.edu, Google Scholar, Mendeley і додайте розширену анотацію або повний текст своєї статті).
  4. Додайте покликання DOI на статтю до свого підпису в е-пошті.
  5. Оновіть  інформацію на своїх особистих та інституційних вебсайтах і додайте на них інформацію про назву Вашої статті та покликання на неї, бажано DOI.